ספרות קודש נוספת לתנ״ך

מַגִּיד מֵרֵאשִׁית אַחֲרִית וּמִקֶּדֶם אֲשֶׁר לֹא נַעֲשׂוּ אֹמֵר עֲצָתִי תָקוּם וְכׇל חֶפְצִי אֶעֱשֶׂה׃

ספר היובלים - קריאה ולימוד

עיבוד חדש המבוסס על 3 התרגומים העיקריים, לוחות יובלים ושמיטות, לוח ארועים ושלושת נוסחי הספר להורדה.

צוואות השבטים בני יעקב

 כל אחד מבני יעקב השאיר אחריו צוואה רוחנית, הדרכה ודרך לדורות הבאים עד לאחרית. עיבוד חדש ונקי מדעות זרות. 

ספר חנוך בן ירד

 על ספר חנוך א׳: 3 תרגומים לספר חנוך, עיבוד חדש לספר חנוך, טבלאות, לוחות ואיורים.

צוואות יעקב, קהת, עמרם

בין מגילות ים המלח נמצאו צוואותיהן של קהת ועמרם בארמית, שהיו יכולים להשמר ולהיעתק מחדש רק בידי הכהנים הסופרים.

חנוך א - חזון מראשית עד אחרית

בתוך ספר חנוך מסתתר חזון המתאר את מהלכה של האנושות, מהאדם הראשון ועד לישועת ישראל בידי אלהים

מלל מגילות בית המקדש

מלל מלא של מגילות בית המקדש באופן נוח לקריאה, ובנוסף מקטעי מגילות המשוייכים לתנ״ך ולמגילות בית המקדש. 

אמינות מגילות וספרים חיצוניים נבחרים וזיהויים כספריית בית המקדש

מגילות ים המלח הגיעו ממערות שונות באיזור קומראן, 11 מערות נמצאו עד כה. בכל מערה נמצאו כתבים מתקופה אחרת וממקור שונה. ישנן מערות בהן נמצאו כתבים המ מגילת המקדש, מגילת הנחושת, מגילת כ״ד משמרות הכהנים ועותקי מגילות רבים של תנ״ך הגיעו ממערה בודדת (11) מעידים על קיומה של ספריית קודש שתוחזקה בידי כהנים, המורים והסופרים של העם. ייחודן של מגילת הנחושת ומגילת המקדש מעיד כי מדובר באוצר אמיתי, אלו מגילות מספריית בית המקדש!

​​

עותקים רבים של ספרי התנ״ך נמצאו גם עותקים של ספר היובלים, ספר חנוך א׳, צווואת יעקב אבינו בארמית, צוואות השבטים, צוואת קהת בן לוי, צוואת עמרם בן קהת, חלקן בארמית וחלקן בעברית, וכן מקטעי מגילות קטנים יותר המכילים תפילות על עם ישראל, מקטעים מדברי יהושע בן נון, ועוד מקטעים הקשורים לתורה ולהלכות כהנים. ניתן לקרוא את מלל המגילות כאן.

זהו מספר עותקי המגילות

תהילים 36, דברים 26, ספר חנוך א' 25, בראשית 24, ישעיהו 21, ספר היובלים 21, שמות 18, ויקרא 17, וידבר  11, תרי עשר 10, דניאל 8, ירמיהו 6, יחזקאל 6, איוב 6, שמואל 4.

מספר העותקים הוא תוצאה של העתקה, משום שלאחר שימוש במגילה היא נשחקת וצריך להעתיק, ולכך שימשו הסופרים הכהנים ככתוב: וככלל, רוב הסופרים במקרא הם כהנים ולויים.

ספר חנוך וספר היובלים מהווים וההתאמה רעיונית ודתית מלאה למקרא והם מקוריים משום שרחוקה הסבירות שהספרות זויפה או נכתבה ע״י סופר עצמאי עובר ארחות ימים שהפיץ תורתו (תורת ישראל) באזור ים המלח. מדובר בספריית הקודש בהא הידיעה של עם ישראל, אותה ניסו כהנים להציל מידיים חורשות רע וממזימת הפרושים, האליטה הדתית החדשה שקידמה לוח שנה ותורה פגאנית בבית המקדש, שעיוותה את המצוות, שלא קיבלה את סמכותה מן האל אלא קנתה אותה בכסף ובדמים, ככתוב בנבואות רבות בתנ״ך.